top of page

מחלות העידן המודרני

טיפולים חדשניים בסרטן

רובוטים ומחשבים בשירות הרפואה

אימונותרפיה

חיידקי המעיים

כלים לחיזוי רפואי

 ועוד...

14_edited.jpg

ההרצאות שלי

אז מה יש לנו פה?

תוכלו לבחור ממגון ההרצאות שאני מציע, לבקש הרצאה ייחודית לכם או להרכיב מיני קורס ממגוון הרצאות. תוכלו לבחור בין הרצאות פרונטליות להרצאות דיגיטליות (דרך אפליקציית ZOOM) – לפי מה שמתאים לכם, ולהנחיות משרד הבריאות.

 

​אני מתאים את ההרצאות שלי לפי גיל קהל היעד, כך שההרצאות מתאימות למבוגרים (בארגונים, חוגי בית וכדומה) וגם לתלמידים בבתי הספר כהעשרה.

13_edited.jpg

אתיקה רפואית

לכל תחום יש כללי אתיקה מקצועיים, אבל כשמדובר בעוסקים ברפואה, מעבר על כללי אתיקה עלול להשפיע באופן דרמטי על חולים ובני משפחותיהם. מהן הבעיות האתיות שבפניהן עומדים רופאים וחוקרים רפואיים? האם מותר לנו לבחור את תכונות ילדינו? האם מותר לרופא לסייע לאדם לסיים את חייו? ולמה כולם חושבים שחיסונים גורמים לאוטיזם?
ניתן לשלב סדנה עם דיונים במקרים נבחרים.

GERMS HOVER.png

חיידקי על

האם הקורונה הוא רק פריוויו למשהו הרבה יותר גרוע?
האנטיביוטיקה הייתה מהפכה רפואית שהצילה מאות מיליונים של אנשים. אבל האם ייתכן שאנחנו עומדים שוב בפני עולם ללא אנטיביוטיקה כלל?

בשקט בשקט, בלי שנשים לב, משגשגים סביבנו יצורים פראיים. חיידקים העמידים לכל סוגי האנטיביוטיקה מתפשטים בקצב מבהיל ומעמידים את עולם הרפואה על רגליו. האם המין האנושי בסכנה? מה האופציות שלנו? ולמה, בעצם, זו אשמתנו?

רפואה במאה ה-21

החיים שלכם עומדים להשתנות. החיים של כל המין האנושי עומדים להשתנות. המאה ה-21 מביאה איתה טכנולוגיות רפואיות חדשניות ופורצות דרך שמקרבות את המדע הבדיוני לעולם האמיתי יותר מאי פעם. בהרצאה נדון בחלק מהפיתוחים הטכנולוגיים והמדעיים שמאפיינים את הרפואה במאה ה-21, וננסה לנתח את השפעתם מרחיקת הלכת על המין האנושי: האם מותר לנו להתערב בחוקי הברירה הטבעית? האם אפשר להשתיל איברים 'משודרגים'? ואיפה עובר הגבול בין להיות אדם לבין להיות... משהו אחר?

המהפכה הגנטית

מחלות גנטיות נחשבו מאז ומתמיד למחלות חשוכות מרפא. אבל עם פרוץ עידן ההנדסה הגנטית בבני אדם, טכנולוגיות חדשות נותנות תקווה למיליוני חולים בד בבד עם הצבתן של סוגיות אתיות מהעמוקות שידע המין האנושי. נספר על ההצלחות והכשלונות של הנדסה גנטית בבני אדם, נכיר את הטכנולוגיות לעריכה גנומית בדגש על מערכת קריספר, ולא נפסח גם על השאלות הקשות: למי מותר להשתמש בטכנולוגיה כזאת, ומהו פוטנציאל ההשפעה על האבולוציה של המין האנושי?

המהפכה הגנומית

עם התפתחותן של טכנולוגיות המאפשרות לקרוא את הקוד הגנטי האנושי, הגיעה גישה חסרת תקדים אל נבכי תכניות ההפעלה שלנו. אבל האם אנחנו בכלל מבינים מה כתוב שם - והאם זה בכלל חשוב? איך ילד בן ארבע יכול לקבוע מה דרך הטיפול הטובה ביותר בסרטן? האם ניתן לחזות מחלה עוד לפני שהיא  מתרחשת? ומי בכלל רוצה לדעת מה כתוב לו בגנים?

תאי גזע

בשעה שמאות אלפי אנשים ממתינים להשתלת איבר, במעבדה באוניברסיטת תל אביב הצליחו להדפיס לב אנושי במדפסת תלת מימד, ובמעבדות אחרות מיינו תאי גזע לתאי רקמה מתפקדים שיכולים להחליף רקמה פגומה. מהם תאי גזע ומהי ההבטחה הגדולה שלהם בריפוי של מחלות? האם איברים מודפסים יפתרו את בעיית השתלת האיברים? והאם זוג חד מיני יוכל להביא ילד ביולוגי משותף?

רוצים משהו אחר?

יש נושא אחר בתחום הרפואה שמעניין אתכם ולא מופיע כאן?

דברו איתי ואני בטוח שנמצא לזה פתרון.

Mix & Match

בחרו מתוך מגוון נושאים נוספים ונבנה ביחד סדרת הרצאות המותאמת לקהל היעד שלכם. למשל:

           מחלות העידן המודרני

           טיפולים חדשניים בסרטן

           רובוטים ומחשבים בשירות הרפואה

           אימונותרפיה

           חיידקי המעיים

           כלים לחיזוי רפואי

           ועוד...

arrow.png
arrow.png
arrow.png
arrow.png
arrow.png
arrow.png
arrow.png

על רופאים ומחשבים

כאשר הסינגולריות הטכנולוגית הולכת וקרבה, מחשבים וטכנולוגיה תופסים מקום חיוני בבתי החולים, בקשרי רופא-חולה ובתכניות להכשרת רופאים. כיצד מחשבים ובינה מלאכותית יכולים לסייע לרופאים לקבל החלטות? האם רובוטים מנתחים טוב יותר מבני אנוש? והאם כדאי להתייעץ עם ד"ר גוגל?

טוב מראה עיניים - טעימה מהרצאה שלי

חיים אמיתיים או סתם פנטזיה? על התקוות למיגור האיידס במאה ה-21

מתוך ערב ההרצאות 'אתנחתא', אוניברסיטת תל אביב, דצמבר 2017.

רוצים שאגיע להרצאה אצלכם?

לחצו על הכפתור פה למטה ונמשיך משם.

bottom of page